Чи потрібно страхувати кредит

Чи потрібно страхувати кредит

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Коли будете оформлювати кредит у банку, менеджери запропонують або почнуть наполягати на страхуванні позикових коштів. В одних випадках потенційний клієнт може відмовитись від кредитної страховки, в інших – вона є обов'язковою. У статті ви дізнаєтесь, чи потрібно страхувати кредит, як це зробити та чи можна відмовитись від вже оформленої страховки.

Зміст

 1. Що таке кредитне страхування
 2. Які є види страховки на кредит
 3. Які є варіанти страхування кредиту
 4. Як оформити страховку за кредитом

Що таке кредитне страхування

Страховка на кредит чи кредитне страхування – це послуга, яка дозволяє перекласти обов'язки щодо виплати позикових коштів на страхову компанію, якщо в позичальника виникнуть серйозні непередбачені обставини. Страховий платіж входить у тіло кредиту, завдяки чому клієнту достатньо щомісяця виплачувати певну суму банківській установі. Якщо виникне форс-мажорна ситуація, страхова компанія візьме на себе зобов'язання з виплати боргу.

Багато позичальників намагаються всіляко відмовитися від страховки на кредит, вважаючи її марною витратою коштів. Вам дійсно доведеться платити більше, але кредитне страхування дає деякі переваги:

 • у разі виникнення серйозної хвороби або сильної травми, вимушеної втрати постійного місця роботи або інших непередбачених обставин, страховка покриє щомісячні платежі за кредитом;

 • ваші шанси на отримання позитивного рішення з видачі кредиту істотно зростають, оскільки кредитор підвищує гарантію повернення виданих позикових коштів;

 • згода оформити страховку на кредит дає можливість отримати вигідніші умови кредитування, враховуючи знижену відсоткову ставку;

 • якщо здійсните дострокове погашення платежів за кредитом, страховка продовжить діяти до закінчення терміну страхування, а у разі виникнення непередбачених обставин ви зможете отримати страхову виплату.

Щоб оформити кредит онлайн у мікрофінансовій організації, вам не потрібно вносити страховий платіж. У МФО немає страховки на кредит, оскільки вона видає невеликі суми терміном до 30 днів. Якщо зіткнетеся з непередбаченими обставинами, ви зможете скористатися послугою пролонгації: виплачуєте фіксовану суму, а система встановлює новий термін погашення боргу.

Які є види страховки на кредит

Є два основних види кредитного страхування: обов'язкові (включені до умов договору, відмовитися не можна) та добровільні (оформляються окремо від основного договору, якщо забажає позичальник).

Спочатку розберемо, для яких видів кредиту обов'язкова страховка. Відповідно до вимог статті 7 закону «Про страхування» та статті 8 закону «Про іпотеку», позичальник зобов'язаний застрахувати квартиру або будинок, коли бере кредит на житло.

Згідно зі статтею 20 закону «Про споживче кредитування», банк не має права вимагати оформити страховку лише в одній конкретній компанії. Вам повинні надати список страхових компаній, а остаточний вибір ви зробите самостійно.

Страхування на кредит є обов'язковим також при оформленні кредиту під заставу автомобіля. Кожен водій повинен мати поліс страхування цивільноправової відповідальності власників транспортних засобів. Банк може додати оформлення страховки в пакет послуг, але остаточний вибір страхової компанії залишається за вами. Вам також запропонують застрахувати предмет застави: КАСКО не є обов'язковим, але дозволяє зменшити ризики у разі пошкодження автомобіля.

Тепер перейдемо до питання, коли не потрібно страхувати кредит. Якщо берете споживчий кредит без застави, банківська установа може запропонувати страховку, але вона не є обов'язковою. Вам також не потрібно страхувати кредит, коли відкриваєте рахунок у банку, переказуєте кошти або міняєте валюту.

Які є варіанти страхування кредиту

Окрім обов'язкового кредитного страхування при оформленні іпотеки або автокредиту, є інші варіанти страхових програм. Вони дають можливість перекласти відповідальність щодо погашення боргу на страхову компанію, якщо ви зіткнетеся з тривалою хворобою або серйозною травмою, втратите основне місце роботи.

Пропонуємо детальніше розглянути варіанти страхування на кредит:

 1. Страхування життя та здоров'я. Нею можна користуватися при оформленні будь-якого виду кредиту. Страховка дозволить сплатити борг перед кредитором, якщо позичальник втратить свою працездатність через затяжну хворобу, інвалідність (1, 2 групи) або помре. В угоді обов'язково прописуються страхові випадки.

 2. Страхування від втрати роботи. Якщо втратите основне місце роботи, страхова компанія протягом певного періоду (зазвичай 3-6 місяців) вноситиме щомісячні платежі. Виплата здійснюється за масового скорочення штату або припинення існування компанії-роботодавця, а ось отримати страховку при звільненні за власним бажанням не вдасться.

 3. Страхування титулу. При іпотечному кредитуванні позичальник повинен застрахувати нерухомість, а титул – ні. Однак, добровільне страхування титулу допоможе уникнути втрати права на нерухомість, якщо воно було придбано з порушеннями. На вторинному ринку нерухомості високий ризик подвійного продажу житла, а оформлення страховки дозволить його мінімізувати.

Деякі банки під час оформлення кредиту під заставу автомобіля пропонують GAP-страхування. Враховуючи швидке зношування деталей транспортного засобу, сума страхових виплат до настання непередбачених обставин (викрадення, ДТП) може суттєво знизитися. GAP дає можливість покрити різницю між сумою від виплат КАСКО та первісною вартістю машини.

Як оформити страховку за кредитом

Якщо ви не знаєте, чи потрібно страхувати кредит, зверніть увагу на тривалість користування позиковими коштами. Чим більший термін погашення платежів, тим вищий ризик зіткнутися із серйозними непередбачуваними обставинами.

Коли ви оформляєте кредит, менеджер банку може укласти договір від імені страхової компанії. Ви зможете вибрати відповідний варіант із переліку компаній та підписати документи, завдяки чому не доведеться витрачати час на поїздки до офісу страховика.

Однак вище ми говорили про випадки, коли потрібна велика сума грошей. Якщо вам потрібна невелика позика, наприклад 4 500 гривень, ви завжди можете звернутися до мікрофінансової організації. Наша компанія видає мікропозики на суму до 10 000 гривень під 0.5% на добу.

Ви можете подати заявку в особистому кабінеті, незалежно від часу доби та дня тижня, а вже через 1-2 хвилини – отримати гроші на картку. Так вам не доведеться стикатися з банківською бюрократією, оформленням страховки та додатковими послугами, які нерідко нав'язують менеджери банку.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити