Фото-верифікація та кредит онлайн: як це працює

Фото-верифікація та кредит онлайн: як це працює

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Багато фінансових установ дають можливість взяти гроші в борг через інтернет, заповнивши невелику анкету та надіславши заявку. Однак, деякі кредитори вимагають проходження фото-верифікації. Ми вирішили докладно розповісти про те, що таке фото-верифікація та кредит онлайн, як це працює та чи є альтернатива.

Зміст

 1. Як проходить процедура оформлення кредиту онлайн
 2. Що таке фото-верифікація
 3. Чому BankID краще за фото-верифікацію

Як проходить процедура оформлення кредиту онлайн

У МФО використовується автоматизована перевірка клієнта, яка дозволяє прискорити процес отримання позики. Компанія бере інформацію про людину з анкети, профілів у соціальних мережах, бюро кредитних історій та інших джерел. Спеціальна система оцінює позичальника за низкою критеріїв, а потім визначає, чи варто давати йому гроші у борг.

У мікрофінансовій організації є класична процедура оформлення кредиту онлайн:

 1. Людина створює власний кабінет, вводячи в реєстраційну форму номер телефону.

 2. Заповнює анкету позичальника, вказуючи інформацію про себе.

 3. Прикріплює банківську картку для одержання грошей онлайн.

 4. Подає заявку на розгляд, попередньо обравши суму та термін позики.

 5. Якщо система схвалила заявку, користувач переходить до особистого кабінету та підписує кредитний договір, а потім отримує кошти на картку.

Для перевірки клієнтів компанії вимагають відомості з бюро кредитних історій. Дійсність паспорта перевіряється через базу даних Державної міграційної служби, а справжність ІПН – Фіскальної служби. Співпраця фінансових установ із Міністерством внутрішніх справ України дає можливість перевірити причетність людини до шахрайських дій.

Що таке фото-верифікація

Фото-верифікація – це спосіб перевірки, коли людина надсилає фотографію документів як доказ надання правдивої інформації про себе. Для передачі зображення до системи використовуються безпечні канали з багаторівневим захистом. Дані не передаються третім особам.

Ми виділили основні етапи фото-верифікації при оформленні кредиту онлайн:

 1. Людина завантажує фотографію паспорта. Потрібно фото першої сторінки, ким видано та прописка.

 2. Зображення передається через безпечні канали у систему фінансової установи.

 3. Система зчитує дані. Під час вивчення проходить звірка фотографії з аватаркою та паспортних даних із зазначеною інформацією в анкеті.

 4. Якщо немає жодних проблем, система верифікує користувача.

Багатьох цікавить, для чого потрібна фото-верифікація, якщо компанії й так використовують різноманітні способи перевірки позичальників. Фінансовим установам вдалося створити систему фото-верифікації, здатну практично безпомилково розпізнавати такі порушення:

 • вклеювання чужої фотографії, зміна тексту та інші фізичні підробки паспорта;

 • сліди ретуші або фотомонтажу, які не здатна побачити людина;

 • чи є документи простроченими, втраченими, вкраденими або недійсними;

 • незаконно придбані пакети документів із селфі.

Якщо система не виявить порушень, позичальник отримає повідомлення про успішне проходження фото-верифікації. Протягом 3-5 хвилин гроші надійдуть на карту, після чого ними можна розпоряджатися на свій розсуд. Головне – пам'ятати про крайній термін закриття кредиту та вчасно погашати платежі.

Чому BankID краще за фото-верифікацію

Багато фінансових установ воліють використовувати замість класичної фото-верифікації BankID. Сервіс дистанційної верифікації через банки України дає змогу підтвердити особу людини без особистого візиту до офісу. Для ідентифікації клієнта використовуються дані, які зберігаються в обслуговуючому банку.

Для кращого розуміння сервісу пропонуємо дізнатися, як працює BankID на сервісі мікрокредитування ЗеКредит:

 1. Коли заповнюєте анкету позичальника, оберіть «Авторизуватися з BankID».

 2. Виберіть банк, наприклад, ПриватБанк, після чого натисніть «Далі».

 3. Введіть логін та пароль інтернет-банкінгу Privat24, щоб дати дозвіл на передачу інформації про себе фінансовій установі.

 4. Банк передасть інформацію про вас, а система автоматично підставить відомості в анкету.

Якщо людина погоджується пройти верифікацію через систему BankID, обслуговуючий банк може передати ПІБ, стать, серію та номер паспорта, ким та коли видано, адресу реєстрації та/або місце фактичного проживання, місце та дату народження, контактний телефон та адресу електронної пошти, ідентифікаційний номер. При оформленні кредиту в будь-якому випадку доведеться передати ці дані, але сервіс дистанційної верифікації економить масу часу.

Коли з'ясовуєте, що краще за BankID або фото-верифікація, не можна забувати про проблеми проходження перевірки через фотографію. У клієнта може не вдатися зробити якісну фотографію або надіслати файл у потрібному форматі. Нерідко людям доводиться робити декілька знімків, витрачаючи багато часу на верифікацію.

Система BankID не вимагає зайвої витрати часу та сил, тому що достатньо ввести логін та пароль інтернет-банкінгу. Держава затверджує й контролює стандарти реєстрації та збереження клієнтських даних. Відомості про клієнтів захищені так само надійно, як й доступ до інтернет-банкінгу.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити