Фото-верифікація та кредит онлайн: як це працює

Багато фінансових установ дають можливість взяти гроші в борг через інтернет, заповнивши невелику анкету та надіславши заявку. Однак, деякі кредитори вимагають проходження фото-верифікації. Ми вирішили докладно розповісти про те, що таке фото-верифікація та кредит онлайн, як це працює та чи є альтернатива.
Зміст
- Як проходить процедура оформлення кредиту онлайн
- Що таке фото-верифікація
- Чому BankID краще за фото-верифікацію
Як проходить процедура оформлення кредиту онлайн
У МФО використовується автоматизована перевірка клієнта, яка дозволяє прискорити процес отримання позики. Компанія бере інформацію про людину з анкети, профілів у соціальних мережах, бюро кредитних історій та інших джерел. Спеціальна система оцінює позичальника за низкою критеріїв, а потім визначає, чи варто давати йому гроші у борг.
У мікрофінансовій організації є класична процедура оформлення кредиту онлайн:
-
Людина створює власний кабінет, вводячи в реєстраційну форму номер телефону.
-
Заповнює анкету позичальника, вказуючи інформацію про себе.
-
Прикріплює банківську картку для одержання грошей онлайн.
-
Подає заявку на розгляд, попередньо обравши суму та термін позики.
-
Якщо система схвалила заявку, користувач переходить до особистого кабінету та підписує кредитний договір, а потім отримує кошти на картку.
Для перевірки клієнтів компанії вимагають відомості з бюро кредитних історій. Дійсність паспорта перевіряється через базу даних Державної міграційної служби, а справжність ІПН – Фіскальної служби. Співпраця фінансових установ із Міністерством внутрішніх справ України дає можливість перевірити причетність людини до шахрайських дій.
Що таке фото-верифікація
Фото-верифікація – це спосіб перевірки, коли людина надсилає фотографію документів як доказ надання правдивої інформації про себе. Для передачі зображення до системи використовуються безпечні канали з багаторівневим захистом. Дані не передаються третім особам.
Ми виділили основні етапи фото-верифікації при оформленні кредиту онлайн:
-
Людина завантажує фотографію паспорта. Потрібно фото першої сторінки, ким видано та прописка.
-
Зображення передається через безпечні канали у систему фінансової установи.
-
Система зчитує дані. Під час вивчення проходить звірка фотографії з аватаркою та паспортних даних із зазначеною інформацією в анкеті.
-
Якщо немає жодних проблем, система верифікує користувача.
Багатьох цікавить, для чого потрібна фото-верифікація, якщо компанії й так використовують різноманітні способи перевірки позичальників. Фінансовим установам вдалося створити систему фото-верифікації, здатну практично безпомилково розпізнавати такі порушення:
-
вклеювання чужої фотографії, зміна тексту та інші фізичні підробки паспорта;
-
сліди ретуші або фотомонтажу, які не здатна побачити людина;
-
чи є документи простроченими, втраченими, вкраденими або недійсними;
-
незаконно придбані пакети документів із селфі.
Якщо система не виявить порушень, позичальник отримає повідомлення про успішне проходження фото-верифікації. Протягом 3-5 хвилин гроші надійдуть на карту, після чого ними можна розпоряджатися на свій розсуд. Головне – пам'ятати про крайній термін закриття кредиту та вчасно погашати платежі.
Чому BankID краще за фото-верифікацію
Багато фінансових установ воліють використовувати замість класичної фото-верифікації BankID. Сервіс дистанційної верифікації через банки України дає змогу підтвердити особу людини без особистого візиту до офісу. Для ідентифікації клієнта використовуються дані, які зберігаються в обслуговуючому банку.
Для кращого розуміння сервісу пропонуємо дізнатися, як працює BankID на сервісі мікрокредитування ЗеКредит:
-
Коли заповнюєте анкету позичальника, оберіть «Авторизуватися з BankID».
-
Виберіть банк, наприклад, ПриватБанк, після чого натисніть «Далі».
-
Введіть логін та пароль інтернет-банкінгу Privat24, щоб дати дозвіл на передачу інформації про себе фінансовій установі.
-
Банк передасть інформацію про вас, а система автоматично підставить відомості в анкету.
Якщо людина погоджується пройти верифікацію через систему BankID, обслуговуючий банк може передати ПІБ, стать, серію та номер паспорта, ким та коли видано, адресу реєстрації та/або місце фактичного проживання, місце та дату народження, контактний телефон та адресу електронної пошти, ідентифікаційний номер. При оформленні кредиту в будь-якому випадку доведеться передати ці дані, але сервіс дистанційної верифікації економить масу часу.
Коли з'ясовуєте, що краще за BankID або фото-верифікація, не можна забувати про проблеми проходження перевірки через фотографію. У клієнта може не вдатися зробити якісну фотографію або надіслати файл у потрібному форматі. Нерідко людям доводиться робити декілька знімків, витрачаючи багато часу на верифікацію.
Система BankID не вимагає зайвої витрати часу та сил, тому що достатньо ввести логін та пароль інтернет-банкінгу. Держава затверджує й контролює стандарти реєстрації та збереження клієнтських даних. Відомості про клієнтів захищені так само надійно, як й доступ до інтернет-банкінгу.