Як особисті дані впливають на рішення щодо кредиту

Як особисті дані впливають на рішення щодо кредиту

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Отримання кредиту – швидкий та зручний спосіб розв’язати фінансові питання. Коли людина вперше звертається до банку чи мікрофінансової організації, їй варто уважно вивчити вимоги кредитора, інакше велика ймовірність отримати відмову. Наша команда докладно розповіла про те, як особисті дані впливають на рішення щодо кредиту та як отримати позику без відмови.

Зміст

 1. Що зазвичай банки та МФО запитують у позичальника
 2. Як банки та МФО розглядають заявки на кредити
 3. Що знижує шанси на схвалення кредиту
 4. Як підвищити шанси на схвалення кредиту

Що зазвичай банки та МФО запитують у позичальника

У більшості банківських установ та приватних небанківських організацій застосовують відпрацьовані критерії, які дозволяють моментально оцінити позичальника. Якщо ніколи не зверталися за кредитуванням, тоді рекомендуємо вивчити, що зазвичай банки та МФО запитують у позичальника:

 1. Вік. В Україні розраховувати на кредит може будь-який працездатний громадянин віком від 18 до 70 років. Більшість банків кредитують осіб від 21-23 до 65 років. А МФО готові видати мікропозику людині від 18 до 65-70 років.

 2. Доходи. Їх розмір безпосередньо впливає на суму позики. Банки вимагають документального підтвердження, тобто, довідку про доходи за останні 3-6 місяців. МФО просять вказати інформацію про місце роботи та розмір доходів, але надавати довідки не потрібно.

 3. Кредитна історія. КІ дає повне уявлення про позичальника: фінансове становище, своєчасність погашення боргів, активність користування. Для банківських установ важливою є ідеальна кредитна історія, тобто наявність раніше оформлених кредитів та відсутність прострочок. МФО готові кредитувати людей й із чистою, й із поганою кредитною історією.

 4. Порука. Більшість кредиторів не вимагає приводити поручителів. Проте бажано вказати готовність привести працездатних поручителів, оскільки це підвищить шанси на видачу кредиту.

 5. Застава. Нею може виступити транспортний засіб, нерухомість, побутова та електронна техніка, коштовності. Для оформлення кредиту готівкою чи мікропозики застава не потрібна, але готовність її надати покаже серйозне ставлення клієнта до співпраці.

Для кредиторів основне значення мають вищеописані чинники. Однак вони також можуть поцікавитись сімейним становищем, кількістю дітей, профілями у соціальних мережах, характером сплати податків, комунальних платежів та штрафів. Ви завжди можете дізнатись деталі, скориставшись формою зворотного зв'язку або зателефонувавши за номерами телефонів на сайті кредитора.

Як банки та МФО розглядають заявки на кредити

Банки займаються видачею довгострокових кредитів на великі суми, тому менеджери ретельно вивчають клієнта, збираючи інформацію з усіх можливих джерел. МФО видають невеликі позики терміном до 30 днів, відповідно, використовують автоматизовані системи для прискореної перевірки клієнтів.

Ми вже вивчили, які дані є особливо важливими для кредитування: вік, доходи та місце роботи, кредитна історія. Тепер потрібно зрозуміти, як кредитор перевіряє позичальника:

 1. Менеджери (система) вивчають дані з анкети, перевіряючи відповідність основним вимогам.

 2. Служба безпеки збирає дані про заявника, наприклад, вивчає облікові записи в соціальних мережах.

 3. Фахівці оцінюють платоспроможність клієнта, зокрема перевіряють інформацію про джерела та розміри доходу.

 4. Менеджери оцінюють кредитні ризики, які можуть виникнути, якщо позичальнику схвалять кредит.

Щоб зрозуміти, чи зможе людина вчасно погасити платежі, банки та МФО використовують скоринг. Система бере відомості про людину з кредитної історії, анкети та власних джерел, розраховує загальний бал, після чого визначає, чи варто давати йому гроші у борг. Багато мікрофінансових організацій повністю покладається на скоринг, завдяки чому розглядають заявки протягом 10-15 хвилин, тоді як банки підключають менеджерів, проводячи ретельний аналіз клієнта.

Що знижує шанси на схвалення кредиту

Головний негативний фактор – повна відсутність будь-яких джерел доходу. Навіть приватні небанківські організації, які не вимагають документального підтвердження, просять заповнити поля «місце роботи» та «розмір доходу». Якщо їх пропустити, то велика ймовірність отримати відмову у видачі кредиту.

До інших негативних факторів відносяться:

 •  «чиста» кредитна історія – людина ніколи не зверталася до банків та мікрофінансових організацій;

 • погана кредитна історія – наявність прострочок за попередніми кредитами та мікропозиками;

 • високе кредитне навантаження – одночасно відкрито кілька кредитних карток, кредитів та мікропозик;

 • надання неправдивих відомостей у кредитній заявці, наприклад, людина ніде не працює, а в анкеті вказала назву компанії;

 • наявність помилок в анкеті позичальника;

 • наявність безлічі несплачених податків, комунальних рахунків, штрафів.

Банки серйозно ставляться до кредитної історії та навантаженню позичальника, тому можуть відхилити заявки навіть при виявленні найменшого прострочення за попередніми кредитами. МФО дають можливість взяти мікропозику з поганою кредитною історією, а своєчасне погашення платежів дозволить поступово підвищити рейтинг.

Як підвищити шанси на схвалення кредиту

Спочатку вивчіть, як правильно заповнити анкету позичальника. Ми рекомендуємо вказувати лише правдиву інформацію, докладно заповнюючи кожне поле. Перед збереженням анкети перевірте відсутність помилок, тому що навіть друкарську помилку система може сприйняти як спробу обману.

Якщо є відкриті кредитні договори, спробуйте виплатити максимально можливу кількість боргів. Перед поданням заявки надішліть запит в одне або кілька кредитних бюро, щоб перевірити наявність/відсутність прострочок за раніше оформленими кредитами та мікропозиками.

Якщо немає серйозних проблем із кредитною історією, ви відповідаєте вимогам мікрофінансової організації та правильно заповнили анкету, але отримали відмову, зверніться до служби підтримки. Більшість компаній йдуть назустріч позичальникам, дозволяючи відразу чи за кілька днів знову подати заявку.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити