Як повернути гроші за страховку за кредитом

Як повернути гроші за страховку за кредитом

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

В більшості українських банків оформлення позики супроводжується послугою страхування. Для позичальника страховка означає додаткові витрати, тому багато хто намагається відмовитися від неї ще на етапі підписання кредитного договору або після закриття кредиту. Проте послуга страхування має низку нюансів, через які клієнтам часто не вдається повернути навіть частину від страхової компанії.

Зміст

 1. Що таке страховка за кредитом
 2. Як повернути страховку за кредитом після закриття
 3. Як повернути страховку за кредитом після дострокового закриття
 4. Висновок

Що таке страховка за кредитом

Коли людина звертається до банку за оформленням позики, їй пропонують оформити страховку. У страхуванні особливо зацікавлені кредитні компанії, оскільки намагаються захистити себе від збитків, які можуть виникнути, якщо боржник зможе повернути позикові кошти. Якщо відбулася така ситуація, страхова організація має відшкодувати всі збитки за клієнта.

Страхування при кредиті захищає від таких непередбачених обставин:

 • пошкодження нерухомості, транспортного засобу чи іншої техніки, яка виступає як застава;

 • нещасні випадки, наприклад, тяжкі травми, після яких позичальник не в змозі працювати відповідно не може повернути позикові кошти у зазначені терміни;

 • звільнення найманого працівника у зв'язку зі скороченням;

 • шахрайські дії з кредитною карткою позичальника;

 • втрата всього майна або його частини через стихійне лихо;

 • смерть позичальника.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про страхування», страховка за кредитом є обов'язковою лише у разі отримання грошових коштів під заставу нерухомості, транспорту, будь-якої іншої техніки. В інших випадках клієнт може відмовитися від страхового поліса ще на етапі підписання кредитного договору.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про банки та банківську діяльність», кредитна установа не може наполягати на придбанні страховки. Проте банки часто намагаються обійти закон, пропонуючи підвищені ліміти чи нижчу відсоткову ставку.

Вартість страховки за кредитом становить певний відсоток від загальної суми. У середньому банки беруть 30-40% від позики, а загальна сума розбивається рівними частинами, після чого приплюсовується до щомісячного платежу.

Як повернути страховку за кредитом після закриття

Якщо людина оформляю споживчий кредит, банк не може нав'язувати страхування. Коли банківська установа навіть відмовляється приймати документи, потрібно звертатися до суду.

Багатьох цікавить, чи можна та як повернути гроші за страховку за кредитом після закриття. Якщо кредитний договір вже підписано, то за наявності в ньому відповідного пункту можна домогтися повернення частини суми. Клієнту потрібно написати заяву, тим самим повідомивши банківську установу про намір отримати кошти за страховим договором. Додатково потрібно надати довідку, яка підтверджує виконання кредитних зобов'язань із боку позичальника.

Якщо компанія офіційно відмовляє у поверненні суми, потрібно звертатися до суду. Для розгляду позову позичальник має зібрати низку документів:

 • копію кредитного договору;

 • довідку для підтвердження виконання зобов'язань за кредитним договором;

 • копію бланку заяви про намір повернути кошти від банку;

 • копію рішення страховика.

Рішення суду залежить від виду позики та виконання умов кредитного договору. Якщо для оформлення кредиту довелося використовувати нерухомість або транспорт як заставу, страховку повернути не можна. Якщо клієнт користувався іншими банківськими продуктами, страховик може повернути частину суми страхового поліса.

Перед зверненням до страхової компанії та до суду потрібно повністю закрити кредит. Якщо протягом терміну дії договору доводилося переносити терміни виплат, наприклад, не вдавалося вчасно сплатити платіж, суд може відхилити запит на отримання компенсації за страховим полісом.

Як повернути страховку за кредитом після дострокового закриття

Якщо вдалося закрити кредит раніше зазначеного в договорі терміну, відповідно уникнути величезних переплат, можна звернутися до страховика для отримання частини від загальної суми поліса. Для позитивного рішення потрібна наявність пункту в договорі про можливість повернути гроші, витрачені на послуги страхування.

Щоб повернути гроші за страховку за кредитом, потрібно звернутися до обслуговуючого банку з відповідною заявою. Після отримання власних реквізитів слідує звернення до страховика із запитом компенсувати оплату страхових послуг.

Крім реквізитів, доведеться витратити трохи часу на збирання наступних документів:

 • паспорт;

 • договір із фінансовою установою, який підтверджує отримання кредиту;

 • довідка, яка підтверджує оплату послуг зі страхування кредиту;

 • довідка, яка підтвердить виплату позикових коштів кредитору.

Якщо у кредитному договорі є пункт про відшкодування коштів за послуги страхування, позичальникові навіть не доведеться звертатися до суду. Компанія погодиться повернути гроші за період, коли страховка не використовувалася. Якщо страховик відмовляється від компенсації клієнту, слід подавати відповідний позов до судових органів України.

Якщо в договорі є пункти, які ущемляють права позичальника, необхідно звертатися за юридичною допомогою. Юрист займеться збором доказових відомостей, щоб клієнт зміг перемогти в суді.

Додатково слід враховувати терміни страхового поліса. Наприклад, позичальник оформив кредит на рік, а повернув позикові кошти за 3 місяці. Якщо суд ухвалить позитивне рішення у бік позичальника, йому повернуть суму страховки за вирахуванням трьох місяців користування кредитом.

Висновок

Страховий поліс є обов'язковим до оформлення лише при отриманні кредиту під заставу, наприклад, нерухомості або автомобіля. Якщо ж клієнт користувався іншими банківськими продуктами, наприклад, споживчий або кредит готівкою, він може повернути частину грошей після закриття позики або достроковому її погашенні. Найчастіше, за наявності відповідного пункту в кредитному договорі, вдається домогтися компенсації за оплату страховки.

 

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити