Які документи потрібні для отримання кредиту

Які документи потрібні для отримання кредиту

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Фінансові установи висувають певні вимоги до позичальників, куди входить стандартний пакет документів та додаткові папери. Перед зверненням до банку чи МФО знадобиться дізнатися, які документи потрібні для отримання кредиту, їх заздалегідь оформити. Щоб заощадити ваш час, ми докладно розповіли про документи для отримання мікропозик та великих кредитів.

Зміст

 1. Який документ грає ключову роль для кредитора
 2. Які документи необхідні для отримання кредиту в банку
 3. Які документи необхідні для отримання кредиту в МФО
 4. Як отримати кредит без документів
 5. Висновок

Який документ грає ключову роль для кредитора

Кожен кредитор особливу увагу приділяє кредитній історії – досьє позичальника, де міститься історія виконання зобов'язань за кредитами та позиками. Вона збирається з різних джерел, у тому числі з банків та кредитних організацій.

Перед поданням заявки на кредит, рекомендуємо перевірити рейтинг в одному з бюро:

 • Українське бюро кредитних історій (УБКІ);

 • Міжнародне бюро кредитних історій;

 • Перше українське бюро кредитних історій;

 • Українське кредитне бюро.

Кожен громадянин України має право перевірити рейтинг безплатно щорічно. Доведеться особисто звертатися до офісу організації та писати заяву або надсилати запит поштою. Додатково потрібно додати копії паспорта та ідентифікаційного коду. За наступні звернення слід заплатити від 50 гривень.

За гроші набагато простіше отримати кредитну історію: програма для мобільних пристроїв, інтернет-банк, особистий кабінет на сайті організації. В УБКІ є сервіс «Статус контроль», який дає можливість отримувати повідомлення про кожну зміну історії.

Які документи необхідні для отримання кредиту в банку

Якщо маєте хороший рейтинг, то можете переходити до оформлення пакета документів. Ретельна підготовка, у тому числі збирання потрібних паперів, допоможе уникнути відмови, отримати позику на вигідних умовах.

Розгляньмо, які документи потрібні для кредиту у банку:

 • Посвідчення особи. Кожен позичальник має надати паспорт громадянина України з відміткою про реєстрацію. Багато банків вимагають ідентифікаційний номер платника податків, тому одразу візьміть його із собою.

 • Підтвердження працевлаштування. На відміну від мікрофінансових організацій, банківські установи вимагають наявності трудового стажу та офіційного місця роботи. Фізичній особі знадобиться завірена роботодавцем копія трудової книжки та договору.

 • Доказ доходу. Більшість банків вимагають від позичальника довідки 2-ПДФО за останні 3-6 місяців. До розгляду може бути прийнято довідку про призначення пенсії, податкову декларацію за певний період (від індивідуальних підприємців, адвокатів, нотаріусів).

 • Документи на заставу. Для отримання великої грошової суми знадобиться оформити у заставу нерухомість чи автомобіль, відповідно, підтвердити право власності.

 • Додаткові документи. Якщо протягом року людина виїжджала за кордон, банк може вимагати закордонний паспорт, який опосередковано підтвердить платоспроможність. Підвищити шанси на отримання кредиту допоможе витяг з банківського рахунку.

Розширений пакет документів для кредиту запитується лише у певних випадках. Якщо потрібна сума до 50-100 тисяч гривень, може знадобитися лише паспорт, ідентифікаційний код та довідка про доходи з основного місця роботи. Якщо позичальник отримує зарплату на карту конкретного банку за зарплатним договором, то для отримання грошей у цій установі йому достатньо принести паспорт.

Які документи необхідні для отримання кредиту в МФО

Мікрофінансові організації орієнтовані на видачу мікропозик розміром до 10-20 тисяч гривень. Враховуючи невеликі суми та терміни кредитування, вони висувають набагато менше вимог до позичальників.

Отримати мікропозику можуть громадяни України віком від 18 до 65 років. З документів знадобиться паспорт та ідентифікаційний код. У заявці слід зазначити місце роботи та джерела доходу, але компанії не просять надавати довідки для підтвердження.

МФО перевіряють кредитну історію позичальників, але набагато лояльніші до них ставляться, якщо порівнювати з банками. Вони можуть видати мікропозику людині з поганою кредитною історією або нульовим рейтингом. Однак треба пам'ятати про допустимі межі: високе кредитне навантаження, безліч прострочок за попередніми кредитами та повна відсутність джерел доходу стане причиною відмови.

Крім того, кредит онлайн можна використовувати для покращення умов у банку. МФО передають дані про клієнтів до бюро кредитних історій, відповідно, своєчасне повернення позикових коштів допоможе підняти рейтинг.

Як отримати кредит без документів

За відсутності паспорта або ІПН не вдасться оформити позику. Спочатку доведеться витратити час та сили на відновлення посвідчення особи у паспортному столі. Якщо втратили ідентифікаційний код, слід написати заяву на видачу дубліката у відділенні податкової інспекції.

Коли берете гроші у борг в банку, потрібно подбати про надання довідок, які підтвердять наявність офіційного місця роботи та постійного доходу. Якщо працевлаштовані неофіційно чи нема стабільного доходу, банківська установа відмовить у видачі кредиту або запропонує максимально високу відсоткову ставку.

Якщо ви знаєте, які документи потрібні для отримання кредиту, але не можете зібрати деякі важливі папери, доцільно звернутися до мікрофінансової організації. МФО пропонують вигідні умови для позичальників:

 • від 1 000 до 12 000 гривень терміном 7-30 днів;

 • мікропозика позичальникам віком від 18 років;

 • подача заявки та отримання грошей 24/7;

 • надходження коштів на картку будь-якого українського банку;

 • кредит з поганою кредитною історією;

 • дострокове погашення позики;

 • продовження терміну користування позиковими коштами без штрафних санкцій.

Охочим отримати позику у мікрофінансовій організації не доведеться збирати різноманітні документи для кредиту. При поданні заявки потрібні паспортні дані та ідентифікаційний код. В анкеті доведеться вказати поточне місце роботи та джерела доходу, однак не потрібно надсилати довідки для підтвердження даних. Тобто вдасться взяти гроші у борг практично без документів.

Висновок

Якщо заздалегідь вивчити, які документи потрібні для кредиту, зібрати папери та перевірити кредитну історію, вдасться уникнути відмови у банку чи мікрофінансовій організації. Якщо не можете принести необхідну довідку, перед поїздкою до офісу зателефонуйте до кредитної установи, дізнайтеся, чи можна отримати позику без певного документа. Як показує практика, краще витратити більше часу на підготовку, у тому числі вивчення нюансів, ніж постійно отримувати відмови.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити