По яким причинам можуть відмовити у кредитуванні

По яким причинам можуть відмовити у кредитуванні

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Кожна банківська установа та мікрофінансова організація мають портрет ідеального клієнта. Якщо знати, як відповідати цьому портрету та по яким причинам можуть відмовити у кредитуванні, вдасться оформити кредит без відмови. У статті ви дізнаєтеся не тільки про особливості перевірки позичальника, але й отримаєте рекомендації, які дозволять успішно брати гроші в борг як в банку, так й в МФО.

Зміст

 1. Які є основні причини відмови у видачі кредиту
 2. Яка інформація може вплинути на рішення по кредиту
 3. Що робити у разі відмови у кредитуванні

Які є основні причини відмови у видачі кредиту

У банківських установ та мікрофінансових організацій схожі критерії відбору позичальників. Кредитори відрізняються підходом до прийняття рішення: банки видають довгострокові позики на великі суми, тому ретельно перевіряють кожну людину, а МФО пропонують короткострокові мікропозики, відповідно, лояльніше відносяться до позичальників.

Пропонуємо розглянути причини відмови у видачі кредиту, з урахуванням вищеописаних особливостей кредиторів:

 1. Невідповідність віковим обмеженням. Перед поданням заявки дізнайтесь, який вік позичальника не підходить для кредитування. Багато банків не готові кредитувати людей молодше 21-23 років, у деяких випадках – 25 років. А МФО, навпаки, готові видати гроші в борг людям у віці 18 років та старше.

 2. Високе кредитне навантаження. Якщо загальний щомісячний платіж за всіма відкритими кредитами перевищує 40% від усіх ваших доходів, вам можуть відмовити як банківські установи, так й мікрофінансові організації.

 3. Погана кредитна історія. Банк може відмовити навіть людині з одними-двома простроченнями за раніше оформленими кредитами. Те саме стосується людей з «чистою» кредитною історією. МФО видають кредити онлайн із поганою кредитною історією або її відсутністю.

 4. Помилки та неточності в анкетних даних. Помилка в номері телефону, даті народження, місці проживання, паспортних даних, ідентифікаційному коді може призвести до того, що система вважатиме вас за шахрая, моментально відхиливши заявку.

 5. Недостовірна інформація в анкеті. Кредитори використовують різноманітні способи перевірки позичальника, враховуючи вивчення відомостей із кредитних бюро та інформації із соціальних мереж. Якщо ви спробуєте вказати недостовірні дані про себе, компанія дізнається про це в найкоротший термін.

Багато банків наполягають на особистій зустрічі з потенційним клієнтом: менеджер може відмовити людині, спираючись на незадовільні зовнішні ознаки, зокрема, поганий одяг, неприємний алкогольний або тютюновий аромат, невиразні відповіді на запитання. У МФО позичальника оцінюють спеціальною скоринг-програмою: грамотне заповнення анкети та відсутність серйозних проблем із кредитною історією дозволять отримати кредит онлайн без відмови, незалежно від вашого зовнішнього вигляду та особистого відношення менеджера компанії.

Яка інформація може вплинути на рішення по кредиту

Анкета дає можливість кредитору отримати ключову інформацію про позичальника. Вона є чудовим способом перевірити потенційного клієнта на уважність та чесність: одні люди поспішають, роблячи безліч помилок, інші – намагаються обдурити компанію, вказуючи неправдиву інформацію про себе.

Банки та МФО використовують анкету позичальника, кредитні бюро та інші джерела для отримання ключових відомостей про людину. Для кращого розуміння процедури перевірки позичальника ми розповіли, яка інформація може вплинути на рішення по кредиту:

 • Розмір прибутку. Для банку надзвичайно важливим є високий дохід клієнтів, оскільки вони націлені на довгострокову співпрацю. Додатково менеджери співвідносять вашу зарплату із середньою заробітною платою спеціалістів вашого профілю, щоб оцінити потенційний дохід у разі звільнення з поточного місця роботи.

 • Джерела доходу. Банківські установи вважають за краще кредитувати співробітників великих компаній. Вони також вивчають фінансове становище роботодавця, щоб переконатися у його можливості регулярно та у повному обсязі виплачувати зарплату.

 • Кредитна історія. Кожен кредитор вивчає досвід кредитування, прострочення, стягнення, банкротства, передачу боргів колекторам. Для банків важлива ідеальна кредитна історія, тобто навіть кілька прострочень можуть стати приводом для відмови.

 • Штрафи. Кредитори цікавляться адміністративними та кримінальними правопорушеннями, штрафами за порушення ПДР, аліментами, заборгованостями з ЖКГ та податками.

 • Поведінка в мережі. У сучасному світі важливим фактором оцінки потенційного позичальника є профілі у соцмережах. Вони допомагають скласти психологічний портрет, переконавшись у благонадійності людини.

Для мікрофінансових організацій вищеописані критерії теж дуже важливі, але підхід до перевірки позичальника відрізняється. Багатьох цікавить, чи відсутність довідки про доходи вплинути на рішення по кредиту: у банку відсутність документів призведе до відмови або невигідних умов кредитування, в МФО – ніяк не вплине на рішення.

Незначні прострочення за попередніми кредитами теж не стануть підставою для відмови, лише систематичне порушення кредитних зобов'язань. Якщо є невеликі відкриті кредити, ви зможете успішно отримати кредит онлайн у МФО для розв’язання фінансових питань, враховуючи погашення боргів.

Що робити у разі відмови у кредитуванні

Банки найчастіше відмовляють людям із поганою кредитною історією, недостатньо хорошим місцем роботи та низькою заробітною платою. У таких випадках можна спробувати оформити кредит під заставу (квартири, будинку, автомобіля) або звернутися до мікрофінансової організації.

МФО відмовляють через зазначення недостовірних даних або виявлення помилок в анкеті. Ми рекомендуємо слідувати перевіреній інструкції, що робити, якщо відмовили у видачі кредиту:

 1. Перевірте кожне поле в анкеті. Потрібно заповнювати кожне обов'язкове поле в анкеті позичальника, в тому числі «місце роботи» та «розмір доходу».

 2. Переконайтеся у відсутності помилок в анкеті позичальника. Під час заповнення профілю ви могли припуститися помилки. Достатньо відредагувати профіль, після чого знову подати заявку.

 3. Перевірте реквізити платіжної картки. В особистому кабінеті потрібно правильно вказувати номер, термін дії та захисний код банківської картки. Якщо система виявить помилки, відхиле заявку.

 4. Подивіться кредитну історію. Ми рекомендуємо регулярно перевіряти кредитну історію, тому що є ризик випустити з уваги незначні борги.

 5. Перевірте відкриті борги. Велика кількість відкритих кредитів, кредитних карток та мікропозик призведе до високого кредитного навантаження. Те саме стосується штрафів, заборгованостей з податків та комунальних платежів.

Якщо ви виконали кожну цю дію, але не виявили проблем, тоді напишіть у службу підтримки. Ми рекомендуємо спочатку самостійно перевірити свої дані, а вже потім зв'язуватися з менеджерами компанії: вони зможуть переконатися у відповідальному підході до оформлення кредиту та дадуть розгорнуту відповідь, а вам залишиться виправити помилки та знову подати заявку на кредит онлайн.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити