На що частіше беруть кредит

На що частіше беруть кредит

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

За даними НБУ, у 2021 році банки видали гривневих кредитів більше на 24%, ніж у 2020 році. Фінансове становище українців поступово відновлюється, але в багатьох досі недостатньо коштів на розв'язання своїх матеріальних питань. Ми розглянули дані Національного банку України та власні звіти, розповівши вам про те, на що частіше беруть кредити та яким видам кредитування віддають перевагу українці.

Зміст

 1. Які є категорії кредитування в Україні
 2. Хто та коли частіше бере кредити в Україні
 3. На що частіше українці беруть кредит у банку
 4. На що частіше українці беруть кредит у МФО

Які є категорії кредитування в Україні

Серед фізичних осіб найбільш затребувані три категорії кредитування: автокредити на купівлю транспортних засобів, іпотечні для придбання житла та споживчі. За даними НБУ, найшвидше зростання показують кредити на купівлю нерухомості – на 42%, у порівнянні з попереднім роком.

Крім іпотечного кредитування, серед українських громадян залишаються затребуваними споживчі кредити. Пропонуємо докладне розглянути, які є категорії кредитування у споживчому кредиті:

 1. Цільові – видаються для придбання конкретного товару чи послуги. У договорі між банківською установою та клієнтами обговорюється конкретна мета отримання коштів, наприклад, придбання техніки, оплата освіти, покриття медичних послуг. Кредитори перераховують гроші відразу на рахунок продавця або вимагають від позичальника документального підтвердження цільового використання позикових коштів.

 2. Нецільові – видаються на будь-які потреби. Банк перераховує гроші на картку або видає готівкою, а далі ви використовуєте їх на свій розсуд. Вам не доведеться надавати жодних звітів, але відсоткова ставка за нецільовими споживчими кредитами часто вища, ніж за цільовими.

 3. Кредитна картка – платіжна картка до скоєння фінансових операцій з допомогою коштів банка. Банківська установа встановлює кредитний ліміт (наприклад, 10 000 гривень), а ви можете будь-якої миті використовувати будь-яку суму на власні потреби. За користування позиковими коштами банк стягує певну комісію.

 4. Мікропозики – невеликі кредити (до 10 000 – 15 000 гривень) на короткий термін (до 30 днів). Видачею мікропозик займаються мікрофінансові організації. Відсоткова ставка розраховується щодня, наприклад, 0.5% від суми кредиту на день.

Якщо потрібно придбати дорогий товар або оплатити послуги, тоді варто задуматися над оформленням цільового споживчого кредиту. Якщо потрібна невелика сума грошей на вирішення непередбачених фінансових обставин або покриття повсякденних витрат, тоді доцільно взяти мікропозику в МФО.

Хто та коли частіше бере кредити в Україні

Спочатку потрібно розібратися, наскільки часто звертаються за кредитуванням в умовах кризи. У період пандемії значно зросла кількість звернень як у банківські установи, так й у мікрофінансові організації. Багато банків посилили вимоги до позичальників, віддавши перевагу офіційно працевлаштованим громадянам з високим доходом та гарною кредитною історією. МФО зберегли лояльне ставлення до потенційних позичальників, у тому числі не вимагали довідку про доходи та виписку з місця роботи.

Банківськими продуктами найчастіше користуються громадяни віком від 30 років. Банки вважають таких людей відповідальнішими, до того ж у більшості вже є постійне місце роботи та сформована хороша кредитна історія. Схвалення у банківських установах частіше отримують жінки (54%), ніж чоловіки (46%).

До мікрофінансових організацій найчастіше звертаються українські громадяни віком від 18 до 29 років. МФО не вимагають обов'язкового документального підтвердження доходів, тому мікропозики часто беруть студенти, пенсіонери, неофіційно працевлаштовані, фрилансери, жінки в декретній відпустці. Нерідко мікропозики використовують для формування або покращення кредитної історії.

На що частіше українці беруть кредит у банку

На заході вважають за краще використовувати банківські продукти для створення приватного бізнесу, формування додаткових джерел заробітку, придбання житла чи автомобіля. В Україні поступово спостерігається зростання звернень за іпотекою або автокредитом, проте більшість вважає за краще брати кредити на побутові потреби.

Для кращого розуміння того, на що найчастіше беруть кредит у банку, ми розглянули дані фінансових аналітиків:

 • придбання житла;

 • придбання транспортного засобу;

 • ремонт квартири/будинку;

 • оплата медичної допомоги, освіти та інших послуг;

 • купівля побутової або електронної техніки;

 • закриття кредиту в іншому банку;

 • покриття повсякденних витрат до отримання заробітної плати;

 • покриття витрат на важливі події у житті, враховуючи весілля та народження дитини.

Фінансові аналітики також з'ясували, перед святами кредити беруть частіше чи ні. Враховуючи необхідність не тільки покрити повсякденні потреби, а й накрити стіл та придбати подарунки, взимку люди активніше вдаються до кредитування. Багато хто воліє звертатися до банку для отримання позики на покупку техніки як новорічних подарунків.

На що частіше українці беруть кредит у МФО

В останні роки зросла кількість українських громадян, які воліють звертатися до МФО. Діяльність відомих мікрофінансових організацій регулюється фінансовим законодавством України. Компанії почали докладно розповідати про себе, публікувати свідоцтво про реєстрацію, фінансову звітність та приблизний договір, завдяки чому українці стали більше їм довіряти.

У МФО частіше беруть невеликі кредити на суму до 5 000 – 7 000 гривень, щоб оперативно розв’язати фінансові питання та повернути позикові кошти з мінімальною переплатою. До найчастіших причин оформлення кредиту онлайн належать:

 • брак грошей до зарплати (роботодавець затримує виплату заробітної плати або клієнт поки що не може сплатити за виконаний проєкт);

 • покриття повсякденних витрат, наприклад, оплата комунальних послуг чи покупка продуктів;

 • придбання побутової техніки, планшетів, телефонів, ноутбуків;

 • оплата медичних послуг, придбання лікарських препаратів;

 • оплата відсотків за відкритим кредитом у банку.

Мікрофінансові організації пропонують максимально зручну та швидку процедуру отримання кредиту. На сервісі ZeCredit автоматизували рутині процеси, завдяки чому на розгляд заявки потрібно 1-2 хвилини. Ви можете прямо зараз пройти реєстрацію, заповнити анкету, додати реквізити банківської картки та подати заявку, а після отримання позитивного рішення – підписати електронний кредитний договір та паспорт кредиту в особистому кабінеті. Коли підпишете кредитні документи, компанія перекаже гроші на картку, після чого ви зможете розпоряджатися ними на власний розсуд.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити