На що звернути увагу оформляючи першу позику

На що звернути увагу оформляючи першу позику

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Як ми згадували в інших статтях, практично кожен громадянин України так або інакше мав справу з процесом кредитування. Все ж таки, це ще не означає те, що кожна людина вміє це робити грамотно. Зазвичай коли ми намагаємося освоїти щось нове в першу чергу ми звертаємося до знайомих, друзів та інших близьких за допомогою. Але не всі вміють оформляти гроші під відсоток правильно. Це призводить до плутанини та ускладнення всього процесу, роблячи й так нелегку процедуру ще заплутаніше. Якщо вам потрібно взяти невеликий кредит (до 12 000 гривень), то найкращим варіантом буде звернутися саме до МФО (мікрофінансової організації). Отримати гроші в борг можна повністю онлайн, а працюють такі компанії за спрощеною системою кредитування (про це трохи згодом). Сьогодні ми розглянемо найважливіші речі, на які варто звернути увагу, оформляючи першу позику.

Зміст 

 1. Як оцінити ваші фінансові можливості для погашення кредиту
 2. Як порахувати яка сума переплати
 3. Які документи необхідні для оформлення кредиту
 4. Як зареєструватись на сайті
 5. Скільки чекати на підтвердження позики

Кредит приховує безліч нюансів, від яких залежить зручність його використання, термін погашення та сума переплати. Система не така проста, на перший погляд, але, якщо докладніше розібратися в кожному факторі, вдасться попередити неприємні для позичальника наслідки. Особливо це стосується громадян, які вперше оформляють позику. Про найважливіші пункти ми розповімо у статті.

Як оцінити ваші фінансові можливості для погашення кредиту

Головний фактор, який має взяти до уваги позичальник, – це фінансові можливості. Подушка безпеки або способи погашення кредиту мають бути у кожного клієнта. Якщо правильно оцінити свої фінансові можливості, ви не тільки вдало погасите кредит, але й будете у перших рядах на видачу коштів. Планування бюджету з урахуванням погашення кредиту вдається малому відсотку населення. Саме тому зростає ризик прострочення заборгованості.

Почнемо з, мабуть, найважливішого. Перед тим як розпочинати процес вивчення кредитування, спершу визначимо ваше фінансове становище. Таким чином можна адекватно оцінити та зважити всі «за» та «проти» перед оформленням позики. Більшість труднощів із кредитами виникають саме під час того, як настає час їх закривати. То як оцінити ваші фінансові можливості для погашення кредиту та зробити все максимально розумно? Розгляньмо три основні підходи:

 1. Чи є у вас борги зараз?

Очевидно, що оформляючи свою першу позику у вас ще не буде кредитної історії, й, відповідно, непогашених кредитів. Але що до неофіційних «кредитів» (у друзів, членів сім'ї тощо)? Також важливо, щоб у вас не було труднощів з оплатою комунальних послуг, орендної плати (якщо є) або навчання для себе чи своїх дітей. Якщо у вас все ще є борги, то швидше за все брати в кредит буде не найрозумнішою ідеєю. Важливо розставити свої пріоритети правильно.

 1. Яка частка від вашої зарплати буде йти на погашення кредиту?

Існує проста формула. За нею сума щомісячного платежу на закриття позики не повинна перевищувати 35% від щомісячного доходу. Після того як ви проведете правильний розрахунок за цією формулою, ви зможете точно дізнатися, скільки у вас буде йти грошей на обслуговування позики. Якщо сума виплат перевищуватиме 35%, то все ж таки краще буде переглянути фінансовий план або ж оптимізувати свої витрати.

 1. Відповідально поставтеся до вибору банку або МФО, в якому ви збираєтеся оформити кредит

Цей пункт також є дуже важливим та потребує великої кількості часу й зусиль. Але не переживайте, ми допоможемо вам й з цим, читайте далі! Для наступного етапу нашого невеликого посібника вам знадобиться калькулятор. Інформацію нижче повинен знати кожен потенційний позичальник, тому залишайтеся з нами.

Як порахувати яка сума переплати

Переплатою називають підсумкову суму відсотків за всі місяці користування кредитом, яку ви повертаєте банку. Тобто сумарна переплата залежить від тривалості позики. А сумою кредиту є величина, що дорівнює щомісячному платежу помноженому на термін кредиту.

Щоб розрахувати річну відсоткову ставку, повну вартість кредиту (APR), необхідно вивчити умови банку:

 • Візьміть передбачувану суму позики;

 • Помножте на річний коефіцієнт, поділений на 365;

 • Помножте отриману суму на термін кредиту (наприклад, 21 день).

Не забудьте, що коефіцієнт вказаний у відсотках, тому на другому пункті результат необхідно розділити на 100, щоб одиниці виміру зрівнялися.

Формула

Загальна переплата за позикою – це сума % за всі місяці користування позиченими грошима, яку вам потрібно буде повернути мікрофінансовій організації або банку. А ось й сама формула, за якою можна розрахувати сумарну переплату:

Сумарна переплата = Термін кредиту помножений на Щомісячний платіж відняти Суму кредиту

Важливо: цей спосіб вимагає певного рівня математичної вправності, тому рекомендуємо скористатися другим методом, якщо позику потрібно оформити швидко.

Альтернативним способом буде знайти та скористатися спеціальним кредитним калькулятором. За допомогою цього інструменту клієнт отримає можливість повністю розрахувати виплати наперед та після цього скласти план погашення позики. Знайти такий сервіс можна досить легко. Введіть «кредитний калькулятор онлайн» у пошуковому рядку браузера та оберіть будь-який із результатів.

ЗеКредит пропонує вигідну систему лояльності, завдяки якій акційні умови виходять у вигляді зниженої відсоткової ставки та продовження користування. По закінченні терміну кредиту позичальнику необхідно виплатити загальну вартість: тіло кредиту (суму позики), додаючи відсотки по кредиту (результат, розрахований за формулою).

Якщо ви не встигаєте погасити заборгованість у зазначений термін, банк надає можливість продовжити позику, сплативши мінімальну суму на продовження.

Які документи необхідні для оформлення кредиту

Враховуючи невеликі суми позики, ЗеКредит пред'являє клієнтам мінімальні вимоги, куди входить стандартний пакет паперів оформлення кредиту. Ми підготували перелік документів для ознайомлення перед поданням заявки:

 • Паспорт громадянина України із реєстрацією;

 • Інформація про працевлаштування та джерело доходів (довідка для підтвердження не знадобиться);

 • ІПН – ідентифікаційний номер платника податків.

Документ

Банк

МФО

Громадянський паспорт

Потрібен

Потрібен

Довідка про доходи

Потрібна

Не знадобиться

Трудова книжка

Потрібна

Не знадобиться

Військовий квиток

Потрібен

Не знадобиться

Водійське посвідчення

Потрібен для кредитів на машину або як додатковий спосіб посвідчення особи

Не знадобиться

Посвідчення пенсіонера

Потрібно у разі спеціальних пропозицій для пенсіонерів

Потрібно у разі спеціальних пропозицій для пенсіонерів

Документи на право власності

Потрібні у разі оформлення позики із забезпеченням

Потрібні у разі оформлення позики із забезпеченням

Щоб ваше звернення було погоджено, ЗеКредит оцінює вашу кредитоспроможність з інформації, яку ви надали під час заповнення анкети, а також із додаткових відкритих джерел. У більшості випадків всі громадяни віком від 18 років, які самостійно визначили свої фінансові можливості для погашення, отримують позику. 96% від усіх звернень проходять за умовами та можуть скористатися послугами мікрофінансової організації на короткостроковий кредит.

Якщо ви правильно пройшли кроки з оформлення, після завершення процедури гроші надійдуть протягом 5-20 хвилин:

 1. Розрахуйте суму та термін на кредитному калькуляторі;

 2. Приготуйте паспорт громадянина України та ІПН;

 3. Заповніть анкету про особисті відомості;

 4. Додайте дебетову картку будь-якого банку України;

 5. Ознайомтеся із запропонованою програмою кредитування;

 6. Дочекайтеся результату розгляду заявки, що відображається в особистому кабінеті;

 7. Підпишіть кредитний договір, натиснувши кнопку «Підписати»;

 8. Отримайте гроші на картку та користуйтесь коштами.

Подати заявку та оформити позику можна цілодобово. Якщо під час заповнення даних виникли питання, ви можете звернутися до співробітника мікрофінансової організації в будь-який час, викликавши діалогове вікно внизу сторінки. Консультант допоможе розібратися із запровадженням інформації та розрахувати переплату за необхідності.

Як зареєструватись на сайті

Для створення особистого кабінету знадобиться пройти кілька простих кроків:

 1. Зайдіть на офіційний сайт «ЗеКредит»;

 2. Натисніть у правому верхньому кутку кнопку «Вхід» або на помаранчеву кнопку «Отримати кредит»;

 3. Введіть номер мобільного телефону;

 4. Отримайте код підтвердження;

 5. Введіть цифри з отриманого SMS у відповідне поле.

Скільки чекати на підтвердження позики

Якщо ви правильно розрахували свої можливості та кредитоспроможність, розрахуйте загальну вартість за допомогою онлайн калькулятора. Він розташований на головній сторінці сайту. Клієнту необхідно пересунути курсор на бажану суму та термін позики. Після проходження процедур заповнення анкети та проходження верифікації паспорта залишається дочекатися рішення банку.

Як правило, відповідь займає від 5 до 20 хвилин та заявка схвалюється всім платоспроможним користувачам. Статус заявки відображається у власному кабінеті «На верифікації». Після погодження звернення клієнту надійде повідомлення в СМС про необхідність підписати документи. Після натискання кнопки «Підписати» відкривається кредитний договір та гроші автоматично зараховуються на банківську картку.

Сервіс ЗеКредит також користується найкращими алгоритмами для верифікації довідок, карток та даних клієнтів, тому рішення про отримання кредиту ви зможете отримати буквально за 5-10 хвилин з моменту посилання заявки. Ще одним важливим моментом є відсутність обов'язкового візуального інтерв'ю з менеджером. Мікрофінансові організації видають кредити лише спираючись на інформацію, надану клієнтом (дивіться у пунктах вище). Це значно підвищує можливість позитивної відповіді від організації, при цьому оптимізуючи час витрачений на оформлення кредиту.

Зверніть також увагу, що й сама процедура оформлення договору є швидкою та максимально зручною, тому вам навіть не потрібно переживати про те, скільки чекати на підтвердження позики.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити