Що таке кредитні канікули та як ними скористатися

Що таке кредитні канікули та як ними скористатися

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Під час обслуговування відкритого кредиту можуть виникнути фінансові труднощі. Банки та МФО передбачили такі ситуації, надавши клієнтам послугу зупинення виплат з можливістю збереження хорошої кредитної історії. У статті ми докладно розповіли, що таке кредитні канікули та як ними скористатися, тобто на якийсь час легально нічого не платити.

Зміст

 1. Що таке кредитні канікули
 2. Хто може скористатися кредитними канікулами
 3. Як оформити відстрочку за кредитом
 4. Які є альтернативні способи полегшити кредитне навантаження

Що таке кредитні канікули

Кредитні канікули – це тимчасове відстрочення платежів за договором кредиту чи мікропозики. Вони надаються на певний термін, протягом якого кредитор не нараховує штрафи та пені, а інформація про порушення раніше встановленого терміну виплат не передається до бюро кредитних історій (БКІ).

У кожної банківської установи та приватних небанківських організацій свої умови надання відстрочки. Розберімо, які є види відстрочки кредиту та чим вони відрізняються:

 1. Відстрочка погашення тіла кредиту. Кредитор встановлює нову дату погашення основної частини боргу, але продовжує стягувати відсотки користування позиковими коштами у стандартному режимі.

 2. Відстрочка сплати відсотків. Компанія переносить час сплати відсотків за користування продуктом, але продовжує стягувати основну суму за боргом за встановленим графіком.

 3. Відстрочка щомісячного платежу. Кредитор може перенести щомісячний платіж, тобто вам не доведеться сплачувати ні основну суму за кредитом, ні відсотки.

В Україні офіційно кредитні канікули надають лише банківські установи. У МФО є схожа послуга – пролонгація: ви сплачуєте фіксовану суму, а компанія встановлює нову крайню дату погашення кредиту. Нею можна скористатися будь-якої миті, навіть кілька разів.

Хто може скористатися кредитними канікулами

Спочатку розберемося з тим, хто може користуватися кредитними канікулами: клієнт банківської установи (фізична особа, фізична особа-підприємець, підприємство), який здійснює платежі у встановлені терміни. Якщо через обставини клієнт не здатен деякий час виконувати зобов'язання за кредитним договором, він може звернутися до банку із заявою для отримання відстрочки.

Ми виділили найсерйозніші причини для отримання кредитних канікул:

 • втрата постійного місця роботи через скорочення штату або закриття компанії-роботодавця;

 • серйозна травма або тяжка хвороба, на лікування якої потрібно чимало коштів та часу;

 • відхід у декретну відпустку, відповідно, тимчасова відсутність роботи;

 • призов до армії на термінову службу;

 • пограбування, пожежа, стихійне лихо або інший нещасний випадок, який спричинив втрату майна або здоров'я позичальника.

До поважних причин не належить звільнення за власним бажанням або дисциплінарними порушеннями. Велика ймовірність отримати відмову, якщо зафіксовані великі прострочення за попередніми кредитами, ви неофіційно працевлаштовані або підозрюєтеся в навмисному ухиленні від виплат.

У МФО отримати відстрочку погашення платежів може будь-який позичальник. Наприклад, ви оформили кредит онлайн на 14 днів, але роботодавець затримує виплату заробітної плати. Ви можете перейти в особистий кабінет, обрати новий крайній термін погашення боргу та сплатити мінімальну суму для пролонгації. У мікрофінансовій організації, як і в банківській установі, відстрочка дає можливість зберегти хороші умови кредитування та кредитну історію.

Як оформити відстрочку за кредитом

Для початку вивчіть умови та порядок надання відстрочки у договорі кредитування. Якщо їх немає, тоді ваш обслуговуючий банк надає кредитні канікули на індивідуальних умовах або зовсім нікому не дає відстрочку. Якщо подібної інформації немає, рекомендуємо звернутися до служби підтримки для уточнення деталей.

Далі слідуйте покроковій інструкції, як оформити відстрочку по кредиту:

 1. Підготуйте папери, щоб обґрунтувати надання кредитних канікул. До них відносяться медичні довідки, лікарняний лист, трудова книжка з відміткою про звільнення, довідка із центру зайнятості населення про статус безробітного або інші документи, залежно від ситуації.

 2. Складіть заяву про надання відстрочки за кредитом. Для спрощення процесу подання заяви банк видає спеціальний бланк. Й не забувайте про обґрунтування того, з яких причин та наскільки погіршилося ваше фінансове становище.

 3. Надайте основні документи. Вам знадобиться цивільний паспорт, ідентифікаційний код платника податків (ІПН), кредитний договір з графіком платежів.

 4. Дочекайтеся рішення банку. Кредитору знадобиться кілька днів для вивчення ситуації та ухвалення рішення.

 5. Підпишіть договір про надання кредитних канікул. Якщо банк ухвалить позитивне рішення за заявою, тоді залишиться підписати договір, сплатити комісію, якщо буде потрібно, та отримати новий графік платежів.

Для успішного отримання відстрочки потрібна справді вагома причина з документами, які її підтверджують. Вона надається тільки клієнтам з гарною кредитною історією, тобто не повинно бути жодних прострочень. Й не можна забувати, що кредитні канікули надаються один раз для одного кредиту.

Які є альтернативні способи полегшити кредитне навантаження

Ми дали докладне пояснення, що таке кредитні канікули, хто може їх отримати та як ними скористатися. Проте, з огляду на суворі вимоги, нерідко клієнти шукають інший спосіб розв’язати фінансові проблеми. Банк може запропонувати реструктуризацію, але вона теж має безліч нюансів, в тому числі суворі вимоги до клієнтів.

Якщо не можете вчасно погасити платежі за відкритим кредитом, тоді рекомендуємо взяти мікрокредит онлайн у мікрофінансовій організації. МФО лояльно ставляться до клієнтів, даючи гроші у борг навіть із поганою кредитною історією чи відкритими боргами. Сервіс мікрокредитування працює цілодобово, а подати запит можна онлайн.

Навіть, якщо в період погашення платежів зіткнетеся з непередбаченими обставинами, то зможете скористатися пролонгацією. Вона дозволить уникнути штрафів та пені від обслуговуючого банку, а також погіршення кредитної історії.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити