Що таке реструктуризація кредиту та які є способи

Що таке реструктуризація кредиту та які є способи

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Виникнення непередбачених обставин у період погашення платежів за кредитом може призвести до застосування штрафних санкцій та погіршення кредитної історії. Якщо з об'єктивних причин ви не можете дотримуватися термінів погашення боргу, можете скористатися реструктуризацією. У статті ви дізнаєтеся про те, що таке реструктуризація кредиту та які є способи, як її оформити.

Зміст

 1. Що таке реструктуризація кредиту
 2. У яких випадках потрібна реструктуризація кредиту
 3. Які є методи реструктуризації кредиту
 4. Як скористатися реструктуризацією боргу за кредитом

Що таке реструктуризація кредиту

Реструктуризація боргу за кредитом – це зміна умов кредитного договору на користь позичальника, завдяки чому вдається спростити процес виплати позикових коштів. Вона актуальна у разі можливої загрози банкрутства позичальника, тобто відсутності в нього можливості виконувати боргові зобов'язання на встановлених умовах.

Реструктуризація відрізняється від рефінансування кредитним договором. При рефінансуванні позичальник оформляє новий договір, а отримані кошти спрямовує на погашення старої позички. Під час реструктуризації банк не укладає нових договорів, а змінює умови існуючого кредиту.

Багато хто не розуміє, яка вигода від реструктуризації кредиту, якщо позичальнику все одно потрібно повернути позикові кошти. Ключова вигода – можливість уникнути штрафних санкцій та судових розглядів, які можуть погіршити й так складне матеріальне становище. Вам також вдасться зберегти хорошу кредитну історію, відповідно без проблем брати кредити на вигідних умовах у майбутньому.

Банк також отримує певну вигоду від реструктуризації. Спростивши процес погашення платежів, він знижує частку простроченої заборгованості, тим самим покращує кредитний портфель. Банківській установі також не потрібно звертатися до суду, витрачаючи час та кошти на судові розгляди.

У яких випадках потрібна реструктуризація кредиту

На відміну від рефінансування, яке дозволяє отримати вигідніші умови кредитування, реструктуризація боргу є вимушеним заходом, що дозволяє погасити борг із найменшими втратами, враховуючи непередбачені обставини. Її може запропонувати банк, якщо ви вже прострочили кілька платежів. Але рекомендуємо звертатися до менеджера самостійно, відразу після виникнення труднощів, сильного погіршення матеріального становища.

Менеджер банку має повне право відмовити у реструктуризації боргу, якщо причина звернення здатися йому недостатньо вагомою. Саме тому ми вирішили розповісти, у яких випадках потрібна реструктуризація:

 1. Потрібно змінити умови кредитування. Якщо ви зіткнулися з невеликими матеріальними труднощами, можете використати реструктуризацію для зміни суми кредиту або крайньої дати погашення платежів.

 2. Немає можливості погашати щомісячні платежі. Позичальник може виконувати зобов'язання за кредитним договором, але в певний момент зіткнутися зі втратою роботи, наприклад, після масового звільнення або ліквідації компанії. Враховуючи доброчесність позичальника, банк може запропонувати пропустити кілька місяців (відсотки все одно потрібно виплачувати) або розтягнути основний період для зменшення щомісячних платежів.

 3. Накопичилися прострочення. Якщо ви вже пропустили основний кредитний період, то доведеться розбиратися зі штрафними санкціями. Ви можете скористатися реструктуризацією боргу, щоб уникнути судового переслідування.

Оформити реструктуризацію можуть лише надійні позичальники, які зіштовхнулися із серйозними проблемами. До них відноситься вимушене звільнення (скорочення штату, ліквідація компанії-роботодавця), сильна травма або затяжна хвороба (потрібне тривале лікування). А для доказу причини знадобиться надати відповідні довідки, наприклад, про втрату працездатності.

Які є методи реструктуризації кредиту

У кредиторів немає єдино заданої схеми, за якою має діяти людина, погодившись на реструктуризацію. Банки та МФО вибирають відповідний спосіб, враховуючи непередбачені обставини, розмір кредиту та термін погашення платежів, характер виконання зобов'язань за договором до настання форс-мажору.

Для початку розглянемо, які є методи реструктуризації кредиту в банку:

 1. Пролонгація – продовження періоду погашення платежів. Банк збільшує термін виплат, завдяки чому позичальник отримує більше часу на розв’язання фінансових питань, зберігаючи хорошу кредитну історію, уникаючи штрафних санкцій та судових розглядів.

 2. Кредитні канікули – перенесення періоду виплат з платежів. Якщо проблеми мають короткостроковий характер, банківська установа може дати додатковий час, протягом якого вам нічого не доведеться платити, або знадобиться виплачувати тільки відсотки.

 3. Ослаблені кредитні канікули – зміна періоду закриття боргу в межах раніше встановленого терміну. Банк скорочує розмір платежів у перші місяці після оформлення реструктуризації, але збільшує в останній період кредитного договору.

 4. Зміна валюти позики. Подібний метод реструктуризації підходить, якщо відбувається подорожчання основної валюти, у якій ви сплачуєте кредит.

 5. Списання заборгованості – повне чи часткове зняття штрафних пені. У разі дійсно серйозних непередбачених обставин або банкрутстві позичальника, банк може списати пені, щоб спростити процес виплати основного боргу.

У мікрофінансових організаціях є один спосіб реструктуризації боргу – пролонгація. Вона доступна як новим, так й постійним клієнтам. Її можна використовувати без додаткових довідок для підтвердження виникнення непередбачених обставин.

Як скористатися реструктуризацією боргу за кредитом

При оформленні реструктуризації кредиту в банківській установі сума прострочення приєднується до загальної заборгованості, а вже на неї нараховуються відсотки. Щоб уникнути погіршення й так не простого матеріального становища, ми рекомендуємо постаратися ліквідувати прострочення до подання заяви на зміну умов договору.

Кожен банк самостійно визначає список того, що потрібно для оформлення реструктуризації боргу. Головне – надати документи для підтвердження обґрунтування можливої зміни умов кредитного договору, наприклад, довідки з місця роботи або служби зайнятості. А в заяві потрібно докладно описати ситуацію, яка стала причиною погіршення матеріального становища.

У мікрофінансовій організації оформити реструктуризацію набагато простіше. Для продовження періоду закриття боргу достатньо увійти до особистого кабінету, обрати нову крайню дату та виплатити певну суму, встановлену МФО. Система моментально змінить період погашення платежів, завдяки чому ви зможете уникнути штрафних санкцій та зберегти хорошу кредитну історію.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити