Помилки, які зіпсують вашу кредитну історію

Помилки, які зіпсують вашу кредитну історію

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Люди, які стикалися з процесом кредитування, знають наскільки це складна процедура. Збір документів, довгі черги, хамство персоналу та найголовніше, наявність ризиків на отримання відмови. Такі фактори роблять кредитування важчим, ніж хотілося б. Якщо перші три пункти можна обійти, обравши оформлення позики в мікрофінансовій організації (наприклад, ЗеКредит), то з четвертої справи складніше. Найчастіше причиною відмови стає погана кредитна історія. Цю частину позичальники нерідко упускають та не стежать за своєю репутацією серед банків. Сьогодні ми розглянемо основні помилки, які зіпсують вашу кредитну історію та розповімо як їх уникнути, якщо це можливо. Перерахуємо базові фактори:

 • Несвоєчасне погашення позики, прострочення;

 • Заборгованості зі штрафів;

 • Відмови інших банків;

 • Велика кількість одночасно поданих заявок на борг;

 • Часта зміна місця проживання та даних.

Почнемо з очевидного – з прострочок за позикою та як їх не допустити.

Зміст 

 1. Наскільки важливо вчасно платити кредит
 2. Пролонгація
 3. Замороження
 4. Чи псують кредитну історію борги по ЖКГ або будь-які штрафи
 5. Чи можна надсилати багато заявок у різні МФО
 6. Чи впливає на кредитну історію часта зміна місця проживання

Наскільки важливо вчасно платити кредит

Оформляючи кредит, позичальники зобов'язуються виплатити його до кінцевого терміну позики. Підписуючи угоду з банком клієнт підтверджує те, що він закриє борг у встановлений часовий проміжок. Якщо позичальник не виплачує зайняту суму до обумовленого терміну, то позика стає простроченою. Прострочення позначаються на кредитній історії, що знижує шанси на отримання грошей в борг у банків. Ознайомившись із поняттям банківської репутації клієнт розуміє, наскільки важливо вчасно платити кредит. Способи, які допоможуть у разі, якщо погасити позику під час не виходить:

 • використати пролонгацію;

 • оформити заморожування позики;

 • отримати гроші в борг у лояльних організаціях;

 • грамотно планувати фінанси;

 • скласти схему погашення боргу.

Пролонгація

Серед перерахованих вище способів пролонгація та замороження показують себе найефективніше. Пролонгація – це продовження термінів закриття позики на більш тривалий період. У деяких випадках позичальнику можна змінити графік платежів. При пролонгації складається новий договір, який замінює попередній. Метод створений як форма полегшення навантаження громадянина у скрутній ситуації. За допомогою пролонгації клієнт має можливість перенести термін повного закриття позики. Цей спосіб не завдасть шкоди кредитній історії. Сервіс ЗеКредит надає можливість користуватися функцією пролонгації.

Замороження

Метод названий замороженням діє схожим з пролонгацією образом. Ця функція виступає формою відстрочення платежів за позикою. Функція надається після оформлення заявки. Після схвалення банка позичальник отримує можливість погасити кредит пізніше, зазвичай терміном до трьох місяців. У цей час клієнт не робить платежі або вносить лише відсотки. Щоб скористатися заморожуванням, виконайте такі пункти:

 1. Перевірте, чи є прострочення.

 2. Подайте заявку на канікули до банку.

 3. Дочекайтеся рішення щодо надісланої заявки.

 4. Якщо відповідь позитивна, тоді оформить новий договір зі зміненим графіком платежів.

 5. Також, якщо буде необхідно – сплатіть вартість послуги заморозки.

Чи псують кредитну історію борги по ЖКГ або будь-які штрафи

Крім прострочень на банківську репутацію впливають другорядні речі. До таких входять прострочення з комунальних послуг та різні штрафи. Борги з оплати ЖКГ входять у кредитну історію, але тільки при роботі з деякими організаціями. Офіційно прострочення комунальних послуг не псують банківську репутацію. Це саме стосується й штрафів. Проте, існують компанії, які перевіряють вищезгадані дані, щоб переконатися в надійності клієнта. Завжди уважно читайте договір, який підписуєте під час оформлення позики, щоб не проґавити такі деталі. У будь-якому разі для того, щоб дізнатися, чи псують кредитну історію борги по ЖКГ або будь-які штрафи, необов'язково помилятися самому. Правила, які допоможуть знизити ризики відмови:

 • Вчасно сплачувати комунальні послуги, щоб не формувати великих заборгованостей з ЖКГ.

 • Не обривати комунікацію з комунальниками у разі прострочення.

 • Уникати судових справ щодо невиплати ЖКГ.

 • Не отримувати штрафи. Якщо вже отримали, тоді вчасно їх виплачувати.

Чи можна надсилати багато заявок у різні МФО

Наступний фактор, який впливає на кредитну історію – це кількість заявок до банківських організацій. Репутація визначається не тільки кількістю заявок, але й відмов з видачі грошей у борг. У гонитві за низькими відсотками позичальники намагаються оформити кредит одночасно у декількох компаніях. Клієнти не замислюються над тим, чи можна надсилати багато заявок у різні МФО. Такий підхід погіршує банківську репутацію. З великою кількістю заявок збільшується шанс відмови. Однак можна дотримуватися правил, які допоможуть покращити стан справ:

 1. Якщо позичальник планує брати позику одночасно в декількох організаціях, слід погасити їх якнайшвидше. Закриття невеликих кредитів вчасно покращує банківську репутацію.

 2. Громадянам, які не впевнені у своєму фінансовому становищі, варто надсилати заявки лише до тих організацій, які надають персональні пропозиції.

 3. Звертатися до банку, в якому клієнт не має відкритих позик та оформлена зарплатна картка.

Чи впливає на кредитну історію часта зміна місця проживання

Пам'ятайте, що в банківську репутацію вписана загальна інформація про адресу, дані паспорта та телефон. Тому щоразу організації роблять перевірки, щоб переконатися в актуальності відомостей. Дізнатися як впливає на кредитну історію часта зміна місця проживання можна звернувшись до логіки. Коли відомості про позичальника часто змінюються, банк вважає це підозрілим. У такий спосіб нерідко користуються шахраї, які оформляють сім-карти для того, щоб взяти онлайн позику. Кредитор бачить ризик у частій зміні даних, що може стати причиною відмови на видачу позики.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити