Чи можна взяти кредит на чужий паспорт

Чи можна взяти кредит на чужий паспорт

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  

Якщо ви не маєте відношення до непогашених боргів, а вам дзвонять із мікрофінансової організації з повідомленням про прострочення позики, можливо, кредит на вас оформили шахраї. Для отримання позики на чуже ім'я аферистам потрібно докласти чимало зусиль, щоб їхня особистість залишилась нерозкритою. Ситуації зустрічаються досить рідко, але якщо на вас незаконно оформили кредит, у статті ми розповімо, як це могло статися та як знайти рішення.

Зміст

 1. Чи можуть шахраї взяти кредит лише за паспортними даними
 2. Що робити, якщо шахраї оформили на вас кредит
 3. Відмовитись від кредиту
 4. Звернення до МФО
 5. Як уберегти себе від незаконного оформлення позики

Чи можуть шахраї взяти кредит лише за паспортними даними

При оформленні онлайн позики, компанія ЗеКредит встановлює мінімальні, але достатні вимоги для ідентифікації особи:

 • Паспорт громадянина України;

 • ІПН – ідентифікаційний номер платника податків;

 • Інформація про працевлаштування та доходи.

Останні дані не обов'язково підкріплювати довідкою, й це великий плюс мікрокредитної організації. Подати заявку на отримання позики можуть практично всі клієнти від 18 до 65 років. Якщо аферистам вдалося скопіювати всі ваші дані, то вони проходять ті самі операції на сайті під чужим ім'ям:

 1. Реєструються та створюють особистий кабінет;

 2. Вказують паспортні дані та ІПН;

 3. Заповнюють анкету з наданням даних про зайнятість та доходи;

 4. Вказують номер мобільного телефону, Email;

 5. Проходять ідентифікацію банківської картки;

 6. Підписують кредитний договір.

Якщо шахраям вдалося оформити на вас кредит, кредитор не бере повну відповідальність, якщо йдеться про втрачений/вкрадений паспорт. Але МФО зацікавлена у безпеці клієнтів, тому допоможе розв’язати питання про незаконну позику коштів на ваше ім'я.

Найчастіше жертвами шахрайства стають громадяни, які втратили паспорт. Якщо аферисти мають лише посвідчення особи, подати заявку на оформлення позики не вдасться: при зверненні необхідно ввести ідентифікаційний номер платника податків. Для отримання відповідної довідки та номера ІПН, шахрай може звернутися до податкової інспекції за місцем проживання та пред'явити документ, що посвідчує особу, представляючись чужим ім'ям.

Незаконно підробити підпис для шахрая не складе труднощів, але пройти паспортний контроль з фотографії, не маючи подібних рис обличчя, навряд чи вдасться. Альтернативний варіант розвитку події – підробка фотографії або спроба маскування під ваш типаж. Якщо махінація вдалася, шахрай забере за вас базовий документ платника податків та зможе подати заявку на мікропозику.

Що робити, якщо шахраї оформили на вас кредит

Оскільки відмовитися від отриманого кредиту після проходження всіх операцій неможливо, потерпілому слід не піддаватися паніці та не намагатися звинуватити МФО нав'язливими проханнями. Клієнту потрібно зрозуміти, якщо це справді факт шахрайства, кошти та кредитна історія залишаться недоторканими після з'ясування причини.

Відмовитись від кредиту

Поки гроші не надійшли на банківську картку, ви можете відмовитись від кредиту, анулюючи заявку.

При недоліку в планах шахрая, на ваш телефон може надійти СМС з кодом перевірки. Так ви виявите підозрілі дії. Скасувати подання заявки можна до укладання угоди. Поки мікрофінансова організація приймає рішення про схвалення чи відмову, статус у власному кабінеті відзначений як «На верифікації». Зазвичай, процедура займає 5-20 хвилин. Якщо ви стали свідком махінацій, зверніться до банку та відмовтеся від позики, доки не підписано договір. Заявка вважається анульованою, якщо ви не дасте свою згоду на умови угоди. Зверніться до служби підтримки та заявіть про факт шахрайства, щоб при повторних діях мікрокредитна організація не схвалювала позику та вжила заходів щодо виявлення злочинця.

Звернення до МФО

Зверніться до мікрокредитної організації, де на вас оформили кредит, та напишіть заяву про те, що кошти перераховані не вам, а шахраю під чужим ім'ям. Отримати консультацію у ЗеКредит можна трьома способами:

 1. Зателефонувати за номером телефону (3 оператори зв'язку на вибір);

 2. Написати на електронну пошту;

 3. Надіслати повідомлення на сайті.

Активні контактні дані та юридична адреса вказані на офіційному сайті ЗеКредит у розділі «Контакти» або наприкінці кожної сторінки.

Після розгляду заяви та доданих доказів (міграційна карта про перетин кордону та відсутність перебування в країні, довідка з поліції про загублені документи), мікрокредитна організація повинна перестати вимагати від вас борг за договором, який ви не укладали, та розпочати внутрішні розгляди.

Якщо банку недостатньо доказів, що позику оформляли не ви, він не зможе списати з вас заборгованість, але також буде зацікавлений у пошуку посередників через правоохоронні органи. Законно оформити позику на чужий паспорт без повідомлення власника неможливо, тому таке отримання кредиту – злочин.

Як уберегти себе від незаконного оформлення позики

Схема аферистів полягає в оформленні мікропозики на сторонніх осіб за допомогою вкрадених паспортних даних. Якщо ваші документи не були втрачені, причинами витоку інформації можуть бути:

 • Звернення до несумлінних МФО;

 • Подання заявки на неофіційному сайті;

 • Зламування банківських сховищ хакерами (що дуже рідко).

У разі виявлення зникнення посвідчення особи негайно вирушайте до найближчого відділення поліції, щоб швидше встановити фактичний час втрати. Видача довідки, що ви не маєте паспорта, стане головним доказом та внутрішній процес перевірки пройде швидше.

Щоб зберегти персональні дані та уникнути незаконного оформлення позики, дотримуйтеся перевірених рекомендацій:

 • Користуйтеся послугами лише легальних МФО;

 • Намагайтеся не залишати документи у заставу в підозрілі компанії;

 • Робіть ксерокопії паспорта лише у канцеляріях, мережах друку;

 • Не вводьте дані банківської картки на сторонніх веб-сайтах;

 • Перевіряйте та не відкладайте SMS повідомлення.

Рейтинг:   
  (5)
Поділитися:  
Мікрокредити